top of page

Hakkımda

Merhabalar,

 

Ben klinik psikolog Emre Ayata. 2017 yılından beri yoğunluklu olarak 16 yaş ve üstü yetişkinlerle bireysel terapi üzerine, dinamik psikoterapi ve EMDR ekollerine bağlı olarak çalışmaktayım.

 

Psikoloji lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde (%50 burslu) 2015 yılında, klinik psikoloji yükseklisansını ise Kent Üniversitesi’nde 2020 yılında tamamladım ve bitirme projemi en yaygın psikolojik rahatsızlık olan “depresyon” üzerine yaptım.

 

2017 yılında psikiyatrist Dr. Tuba Olgun’un yanında tam zamanlı olarak çalışmaya başladım ve hala kendisinden düzenli olarak süpervizyon almaktayım. 2018 yılında Emre Konuk ve Asena Yurtsever’den, Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) bünyesinde EMDR eğitimimi tamamladım. 2022 yılında ise Giunty Psychometrics bünyesinde, Otto Kernberg’in de eğitimci olarak katıldığı kapsamlı bir psikodinamik psikoterapi eğitimi aldım ve aynı eğitim kapsamında psikanalist Elif Ülkü Gürışık’tan da süpervizyon aldım. 2022 yılında Tahir Özakkaş’ın bütüncül psikoterapi eğitiminin ilk yılını tamamladım.

Eğitim

- Giunti Psychometrics Türkiye, Dinamik Psikoterapi, 2022

- Kent Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans, 2020

- Davranış Bilimleri Enstitüsü, EMDR, 2018

- Yeditepe Üniversitesi, Psikoloji, 2015

bottom of page